MOBİL E-POSTA KURULUMU (Bilgisayar İçin Tıklayın)

İstanbulMarka sunucularında kayıtlı e-postalarınızı telefonunuzda Microsoft Outlook uygulaması ile kontrol edebilmek, e-posta alıp göndermek için gerekli kurulum adımları aşağıdaki anlatılmıştır. Bu adımları takip ederek kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

ADIM 1:
Microsoft Outlook uygulamasına mail adresinizi tanımlayabilmek için öncelikle uygulamayı açıp "BAŞLAYIN" butonuna basıyoruz.



ADIM 2:
Açılan pencerede "İş veya kişisel e-posta hesabınızı girin" alanına kurmak istediğimiz e-posta adresimizi yazıyoruz ve "DEVAM" butonuna basıyoruz.



ADIM 3:
Açılan pencerede "GELİŞMİŞ AYARLAR" seçeneğini aktifleştirip "Görünen Ad" ve "Açıklama" alanlarına istediğimiz hatırlatıcı metinleri yazıyoruz. "IMAP Gelen Posta Sunucusu" alanına mail.ALANADINIZ:143 yazıp "Kullanıcı Adı" alanına e-posta adresimizi yazıyoruz. "IMAP Parolası" ise e-posta hesabınızın şifresi.



ADIM 4:
Ekranı aşağıya kaydırıp; "SMTP Giden Sunucusu" alanına smtp.ALANADINIZ:587 yazıp "Kullanıcı Adı" alanına e-posta adresimizi yazıyoruz. "SMTP Parolası" ise e-posta hesabınızın şifresi. Sonrasında Tamam butonuna basıyoruz.



ADIM 5:
Eğer "Güvenli bağlantı kullanılamıyor. Yine de oturum açmak istiyor musunuz?" şeklinde bir hata alırsanız "OTURUM AÇ" butonuna basmalısınız.



ADIM 6:
Böylelikle e-posta hesabımızı telefonumuza kurmuş oluyoruz. Ancak işimiz henüz bitmedi. Eğer başka bir hesabı daha kurmayacaksak "ATLA" butonuna basıyoruz.



ADIM 7:
Outlook uygulamasının tanıtımını geçmek istiyorsak yeniden "ATLA" butonuna basıyoruz.



ADIM 8:
Sol üstten "Seçenekler" ikonuna basıyoruz.



ADIM 9:
Sol alttan "Ayarlar" ikonuna basıyoruz.



ADIM 10:
Kurduğumuz e-posta hesabını seçiyoruz.



ADIM 11:
"Gelişmiş ayarlar" seçeneğine basıyoruz.



ADIM 12:
"Trash" alanına basıyoruz.



ADIM 13:
"Deleted Items" seçeneğini seçiyoruz ve "TAMAM" butonuna basıyoruz.



ADIM 14:
"Spam" alanına basıyoruz.



ADIM 15:
"Gereksiz E-posta" seçeneğini seçiyoruz ve "TAMAM" butonuna basıyoruz.



ADIM 16:
"Sent" alanına basıyoruz.



ADIM 17:
"Sent Items" seçeneğini seçiyoruz.



ADIM 18:
Son olarak "TAMAM" butonuna basarak kurulumu tamamlıyoruz.