İSTASYON MAHALLESİ PLATFORMU HABER SİTESİ İSTANBULMARKA İMZASI İLE YAYINDA!

İstasyon Mahallesi, İstanbul Küçükçekmece'de eski bir yerleşim. Son zamanlarda inşaat projeleri ve alınan göç ile beraber oldukça büyüyen mahalle, bir çok konuda da ileriye gitmeye başladı.

Gazeteler ve diğer yerel medya araçları önemlerini ve yaygınlıklarını gün geçtikçe kaybediyor. Gelişen ve kullanımı her geçen gün artan teknolojiler sayesinde dijital iletişim 7'de 70'e herkese kolaylıkla ve hızlı bir şekilde her türlü bilgi ve belgeye erişim imkânı sağlıyor. Bu doğrultuda bir çok dernek ve mahalle platformu dijital medya araçlarını kullanma konusunda daha istekli duruma geliyorlar. Bu amaçla yerel bir haber portalı kurmak isteğinde olan İstasyon Mahallesi sakinleri, İstanbulMarka ile iletişime geçerek web tasarım hizmetine başvurdular.

Mahallelinin istekleri doğrultusunda yerel bir haber sitesini www.istasyonmahallesi.org adresinde yayına açtık. Platform yöneticileri tarafından yönlendirilen internet sitesinde; organizasyon haberleri, mahalledeki son gelişmeler, vefat ilanları, düğün davetiyeleri, mahallenin sorunlarını ele alan köşe yazıları ve daha bir çok yerel medya konusu yayınlanıyor.